Christian I. Nyby II

actor

Роденден: 1941

Режисер:

  1. 2. The Rockford Files (1974), серија
  2. 3. CHiPs (1977), серија
  3. 6. The Fall Guy (1981), серија
  4. 8. Riptide (1984), серија
  5. 9. Метлок (1986), серија
  6. 32. Мартиал Лаw (1998), серија
  7. 33. Tequila and Bonetti (2000), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.