poster

Перрy Масон: Случај омражене колумнистице

Perry Mason: The Case of the Fatal Fashion (1991)

Режисер: Christian I. Nyby II

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.2/10

СОДРЖИНА

Dyan Draper, editor of a well-known fashion magazine, is infamous for writing columns that destroy other people's careers; she also drives her employees to near-madness with her orders. Lauren Jeffreys, editor of another magazine, meets with Dyan and tries unsuccessfully to stop Dyan from writing about her in her next column. She tries again at Dyan's place, but Dyan is next seen dead on the floor. Lauren is the prime suspect, but as she's friends with Della and Perry, Perry takes the defense. Lauren gave birth at 16 and the child grew up to be Julia Collier, Dyan's private assistant, and Lauren and Julia try to reunite. Meanwhile, Ken comes up against Albert Nardone, infamous crime mobster and little-known fashion designer, as Nardone's nephew gets killed by Dyan's killer and unwillingly has one of Nardone's hoods "assist" him in searching for the killer..

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
 • Мистериите на Мердок: Среќен Божик со Мердок (2015)

  image
  Мердок, Огдена и тимот го спасуваат Божик со решавање на мистеријата на филантропот најден мртов пред празниците и на исчезнатите подароци кои тој требал да им ги...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Се што сјае (2014)

  image
  Џенифер и Дени наоѓаат едно старо кадифено мече и иако е тоа самото по себе ретко и вредно, вистинската вредност ја откриваат кога во него наоѓаат украдени...
 • Будни (2007)

  image
  На богат млад човек му трансплантираат срце. Открива дека хируршкиот тим имал намера да го убие.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.