Brian Clemens

actor

Роденден: 1931

Умре: 2015

Сцеарист:

 1. 1. The Secret Man (1958), филм
  ...
  (screenplay by)
 2. 3. The Pursuers (1961), филм
  ...
  (original story)
 3. 4. Осветници (1961), серија
  ...
  (teleplay by)
 4. 5. Сахара 6 (1963), филм
 5. ...
  (original story)
 6. ...
  (screenplay)
 7. 8. The Persuaders! (1971), серија
  ...
  (screenplay by)
 8. 9. The Protectors (1972), серија
  ...
  (writer)
 9. ...
  (screenplay)
 10. 12. The New Avengers (1976), серија
 11. ...
  (screenplay)
 12. 14. Remington Steele (1982), серија
 13. 15. Timestalkers (1987), филм
  ...
  (teleplay by)
 14. ...
  (story)
 15. ...
  (teleplay)
 16. ...
  (story)
 17. ...
  (1970 film "And Soon the Darkness")

Продуцент:

Режисер:

Автор:

 1. 1. The Professionals (1977), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.