СОДРЖИНА

Филмот се одвива во иднината, а Френк е остарен поранешен крадец на накит и е вљубеник во книгите. Неговиот единствен пријател е библиотекарката, сѐ додека неговите пораснати деца не му носат робот да се грижи за него.
Филмот се одвива во блиската иднина, а Френк е пензиониран ограбувач на накит и има две возрасни деца кои се загрижени бидејќи тој не може повеќе да живее сам. Тие се во искушение да го стават во дом за старци сѐ додека синот на Френк не прави друг избор, и покрај желбите на стариот. Тој на Френк му купува хуманоиден робот кој оди и зборува и е програмиран да го подобрува неговото физичко и ментално здравје. Следува урнебесна и топла приказна за пријателството и семејните односи на најнеочекуваните места. Во „Робот и Френк“ игра наградувана актерска екипа во која се номинираниот за „Оскар“, Френк Лангела, Џејмс Марсден, Лив Тајлер и добитничката на „Оскар“, Сузан Сарандон.

Слики

Робот и ФренкРобот и ФренкРобот и ФренкРобот и ФренкРобот и ФренкРобот и ФренкРобот и ФренкРобот и ФренкРобот и ФренкРобот и ФренкРобот и ФренкРобот и Френк

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојката од Џерси (2004)

  понеделник
  image
  Романтична комична драма со Бен Афлек и Лив Тајлер за млад човек кој многу научува за животот и љубовта пред да му се случи лична трагедија.
 • The Big Score (2016)

  понеделник
  image
  Yuri Pelagatti (Albanese) wants the evidence of infidelity of his ex-wife and assumes Arturo Merlino (Verdone) believing him a super detective. The two,...
 • Херои (2010)

  понеделник
  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  понеделник
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.