СОДРЖИНА

Торни, Ребит, Мек и Фостер се претставници на државната полиција на Вермонт, кои оперираат во мирен дел на автопатот во Вермонт. Ниската стапка на криминал им овозможува време за нивните сопствени интереси, а најмногу за смислување шеги еден кон друг, но и кон несреќните возачи кои ги сопираат поради брзо возење. Нивниот капетан, О'Хаган бара од нив малку да се средат, бидејќи гувернерот Џесмен размислува за тоа да го прекине нивното финансирање и нивниот дел од автопатот да го предаде под надзор на омразените локални полицајци, кои ги предводи нивниот итар шеф Грејди. Непристојните и не многу паметни полицајци не можат да се држат подалеку од неволи, па единствен начин да ги задржат своите работни места е ако решат некој голем случај на шверц со дрога.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Огнена ноќ (2019)

  денес
  image
  На осамената и нестабилна Мелинда, вработена на бензинска пумпа, ѝ е вперен пиштол од очаен маж во потрага по брзи пари. Кога грабежот оди наопаку, таа ја користи...
 • Американска пита (1999)

  денес
  image
  Откако ќе матурира, Џим одлучува да ја запроси Мишел, девојката која ја сака, а која е, иако на прв поглед мирна и традицоионална, многу заинтересирана за луд...
 • Јас и принцот 3: Кралски меден месец (2008)

  денес
  image
  Кога кралот Едвард (Крис Гир) и неговата невеста, кралицата Пејџ (Кем Хескин) се на меден месец во шумите на Белавија, откриваат дека премиерот Полониус (Тод...
 • Пред да кажеш „да“ (2009)

  денес
  image
  Џорџ Мареј не гледа ништо друго во животот, освен кон неговата свршеница Џејн. Жената сепак има мешани чувства во однос на бракот, со оглед на нејзиниот претходен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.