poster

Kim

Kim (1950)

Режисер: Victor Saville

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.6/10

СОДРЖИНА

Kim, a young boy living on his own on the streets of India, is actually the son of a British officer. He meets a lama, a holy man, and devotes himself to his tending. But when British administrators discover his birthright, he is placed in a British school. His nature, however, is opposed to the regimentation expected for the son of a British soldier, and he rebels. His familiarity with Indian life and his ability to pass as an Indian child allows him to function as a spy for the British as they attempt to thwart revolution and invasion of India. Rejoining his holy man, Kim (with the help of daring adventurer Mahbub Ali) takes on a dangerous mission.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хајди (2015)

  image
  Омилената приказна за Хајди пристигнува и на големите екрани! Со повеќе од десет милиони продадени книги широко во светот, преведена на повеќе од десет јазици,...
 • Повик на дивината (2009)

  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
 • Мостот за Терабитија (2007)

  image
  Од „Волт Дизни Пикчрс“ и од „Волден Медија“ ни доаѓа „Мостот за Терабитија“, возбудлива и трогателна фантастична авантура за моќта на имагинацијата и за магијата...
 • Каде што се дивите (2009)

  image
  Деветгодишниот Макс бега од дома и плови преку морето за да стане крал на земјата „Каде што се дивите“. Кралот Макс владее со чудесниот свет на џиновските,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.