Оценка на корисникот: 6.9/10
(301 глас)

СОДРЖИНА

Радња филма, базираног на стратешкој игри Баттлесхип, врти се око меѓународних поморских снага које изненада бивају увучене у жестоку битку са ванземаљцима, који у нашим океанима одлуче изградити снажан извор енергије. Притом је занимљиво напоменути како ќе филм приказати обе стране приче, како ону људску, тако и ванземаљску.

Слики

Борбен бродБорбен бродFoto: RTL / UNIVERSAL STUDIOS INTERNATIONALБорбен бродБорбен бродБорбен бродFoto: RTL / UNIVERSAL STUDIOS INTERNATIONALFoto: RTL / UNIVERSAL STUDIOS INTERNATIONALБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен бродБорбен брод

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Веном 2 (2021)

  image
  Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ликови на „Марвел“. Во потрага по својата следна...
 • Лудиот Макс: Пат на бесот (2015)

  image
  Од режисерот Џорџ Милер, создавачот на постапокалиптичниот жанр и генијот зад легендарната трилогија за „Лудиот Макс, пристигнува ова враќање во светот на...
 • Годзила (2014)

  image
  Филмот „Годзила“ е приказна за човечката храброст и помирувањето пред титанските природни сили, ставајќи го најпознатото светско чудовиште против злобните сили...
 • Легенда (2013)

  image
  Травис и његов тим путују у Кину у потрази за нечим што не би требало да постоји. Њихова мисија је да ухвате Криптида који опустошује удаљено село пре него што га...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.