СОДРЖИНА

Во напнатиот трилер „Човек на работ“, Ник Касиди (Сем Вортингтон) прави очајнички и опасен потег за да ја докаже својата невиност откако е наместен за кражбата на еден редок и скапоцен дијамант. Откако бега од затвор и нема каде да оди, Ник се качува на работ на еден облакодер, па очите на целиот Њујорк возбудено гледаат додека еден погрешен чекор може да значи пад во неговата смрт. Но, како што наскоро дознава еден полициски преговарач, опасниот обид на Ник, кој го привлекува вниманието на јавноста и медиумите, маскира еден опасен маневар за да се открие вистината за неговото оцрнето име. Со помош на својот брат и со сè помалку време, сложениот план на Ник мора да функционира совршено, но кога се наоѓате на 25 спрат на една зграда, падот добива сосема ново значење.

Слики

Човек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работЧовек на работ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ридик (2013)

  сабота
  image
  Антихерој Ридик је опасни затвореник у бекству ког траже сви ловци на главе у њима знаној галаксији. Озлоглашени Ридик остављен је на спрженој, наизглед...
 • Нож во грб (2016)

  сабота
  image
  Во едно богато село во Британија за три генерации од семејството Катлер не постојат правила и закони а таткото го има последниот збор. Еден ден наследникот на...
 • Загубено богатство (2003)

  сабота
  image
  По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага...
 • Енола Холмс (2020)

  сабота
  image
  England, 1884 - a world on the brink of change. On the morning of her 16th birthday, Enola Holmes (Millie Bobby Brown) wakes to find that her mother (Helena...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.