СОДРЖИНА

Режисерот Гери Маршал собира ѕвездена актерска екипа за да ги слават љубовта, надежта, прошката, вторите шанси и новите почетоци низ испреплетени приказни, раскажани преку пулсот на Њујорк во „најлудата“ ноќ од годината.
По успехот на романтичната комедија „Денот на вљубените“, тежок 200 милиони долари, режисерот Гери Маршал и сценаристката Кетрин Фјугејт го наоѓаат „вториот најромантичен ден од годината“, во кој спојуваат серија меѓусебно поврзани приказни. Овој пат, романтичната комедија се одвива во Њујорк за време на новогодишната вечер, и таа ги слави љубовта, надежта, прошката, вторите шанси и новите почетоци низ испреплетени приказни на двојки и самци, раскажани преку пулсот на најблескавата ноќ на годината. Ѕвездената актерска екипа ги вклучува: Џесика Биел, Роберт де Ниро, Зак Ефрон, Кетрин Хејгл, Ештон Качер, Сара Џесика Паркер и други, во оваа њујоршка празнична антологија на љубовта и смеата.

Слики

Новогодишна вечерНовогодишна вечерНовогодишна вечерНовогодишна вечерНовогодишна вечерНовогодишна вечерНовогодишна вечер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Глас фамилије Белиер (2014)

  денес
  image
  Комедија са седам номинација за најпрестижнију француску филмску награду Цезар! У породици Белије сви су глувонеми осим шеснаестогодишње Поле и она је главни...
 • У добру и у злу (2012)

  денес
  image
  Живот не иде увек по плану. Пет Солатано је изгубио све - куќу, посао и супругу. Сада поновно живи са мајком и оцем, након што је осам месеци провео у...
 • Упознајте Била (2007)

  денес
  image
  Комедија Бернија Голдмана, Мелисе Волек, о Билу, гојазном средовечном човеку незадовољним својим животом. Бил је несреќан: Оженио је ќерку банкара и ради...
 • Строгиот судија (2019)

  денес
  image
  Откако судијата ѝ доделува долга затворска казна на една жена, нејзиниот брат почнува да го следи судијата за да ја смени својата одлука. Помеѓу нив започнува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.