рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8.09/10
(45 гласови)

СОДРЖИНА

Спектакуларен филм од продуцентите на филмот 300... Уште пред појавата на луѓето и животните, боговите воделе војна против титаните. По победата, ги заробиле преживеаните титани под планината Тартар, додека лакот на Епир, оружје со неверојатна моќ, било изгубен среде битка некаде на Земјата. По епската битка, на Земјата ѝ се заканува нова опасност.
Кралот Хиперион (Мики Рурк) му објави војна на човештвото и е во потрага по лакот, кој има намера да го искористи за да ги ослободи титаните и да им се одмазди на боговите што не го спасиле неговото семејство. Хиперион ја заробува пророчицата Федра (Фрида Пинто) за да му помогне да го пронајде Епирскиот лак…

Слики

БесмртнитеБесмртнитеБесмртнитеБесмртнитеБесмртнитеБесмртнитеБесмртнитеБесмртнитеБесмртнитеБесмртнитеБесмртнитеБесмртнитеБесмртните

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Project Power (2020)

  сабота
  image
  On the streets of New Orleans, word begins to spread about a mysterious new pill that unlocks superpowers unique to each user. The catch: You don't know what will...
 • Шифра ВУЈЧЕ (2015)

  сабота
  image
  Филмот се одвива во раните 60-ти години од минатиот век, во врвот на Студената војна и во него се работи за агентот на ЦИА, Соло (Хенри Кавил) и агентот на КГБ,...
 • Планета на мајмуните: Војна (2017)

  сабота
  image
  Цезар и неговите мајмуни се присилени да влезат во смртоносен конфликт со човечката армија што ја предводи безмилосниот полковник. Откако мајмуните имаат...
 • Само Бог прашта (2013)

  сабота
  image
  Џулијан води боксерски клуб у Бангкоку, као параван за породични посао кријумчарења дроге. Када Џулијановог брата Билија убију, њихова мајка Џена долази у град....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.