СОДРЖИНА

41910181610
Синбад е најомилениот, но истовремено и најозогласениот отпадник кој кога и да е пловел по непрегледните мориња, непоправлив трагач по авантура и неволи, кои на крајот и ќе ги доживее. Патувањето му го отежнува лошата божица Ерис која на патот му праќа злобни, мистериозни суштества. Синбад е обвинет за кражба на најскапоценото светско богатство, Книгата на мирот, и тој има само една и единствена можност да ја врати книгата или неговиот најдобар пријател Протеус ќе умре.

Слики

СинбадСинбадСинбадСинбадСинбадСинбадСинбадСинбадСинбад

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Werner - Gekotzt wird später! (2003)

  понеделник
  image
  A balls-out German animated comedy about three alcoholic friends who embark on a road trip.
 • Werner - Eiskalt! (2011)

  понеделник
  image
  'Brösel' creator of German cult comic 'Werner' contemplates about his life, work and death to overcome his biggest defeat yet in this interconnected fifty-fifty...
 • Хотел Трансилванија 2 (2015)

  денес
  image
  Дружината на Дракула се враќа во нова хумористична авантура во „Хотел Трансилванија 2! Изгледа сѐ се менува на подобро во хотелот „Трансилванија... Строгата...
 • Мичелови против машина (2021)

  денес
  image
  An animated action-comedy about an ordinary family who find themselves in the middle of their biggest family challenge yet...saving the world from the robot...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.