poster

Декамерон: Територијата на Девиците

Decameron (2007)

авантуристички, комедија, историски, романса | Италија, Обединетото Кралство, Франција, Луксембург
Режисер: David Leland
FilmBox Stars RS | четврток | 03:00

рејтинг: 4.8/10
Оценка на корисникот: 7.61/10
(18 гласови)

Слики

Декамерон: Територијата на Девиците

Прегледи


Прегледано од hymie
сабота, 7 август 2021 02:45
With the Black Death rampaging across Italy, young Lorenzo (Hayden Christensen) is trying to stay one step ahead of the plague and away from the villainous Gerbino (Tim Roth). Failing to secure his love Pampinea (Mischa Barton), Lorenzo instead seeks shelter at a convent of lusty nuns, playing mute to keep his job as a gardener. With Lorenzo away, Gerbino claims Pampinea as his own, which sends the bride-to-be off to find her missing lover, encountering further complication when her arranged... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Пепелашка (2015)

  сабота
  image
  И покрај тоа што маќеата (Кејт Бланшет) и полусестрите ја малтретираат, веселата Ела (Лили Џејмс) решава да ја земе судбината во своите раце. Ќе гледаме и еден...
 • Зима до костију (2010)

  недела
  image
  У планинама Озарк, кланови живе по правилима које нико не сме да прекрши, све док једна тинејџерка не доѓе у безизлазну ситуацију. Када отац Ри Доли, који...
 • Јагуар (1996)

  недела
  image
  Три лика налазе се у хотелском лифту: Вану, индијански шаман, Кампана, његов преводилац и Перин, духовити коцкар и преварант. Вану проглашава Перина за...
 • Тигар, тигар (2021)

  недела
  image
  За време на пандемија, несебична жена киднапира зависник од дрога откако ограбува аптека и тргнува на пат да ги дистрибуира спасувачките лекови, но двајцата се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.