СОДРЖИНА

Неверојатен живот полн со авантура, слава и мистерија е прикажан во АМЕЛИЈА, опширен, воодушевувачки приказ на легендарниот пионер на авијацијата, Амелија Ернхарт. Откако станува првата жена што прелетува преку Атлантскиот Океан, Амелија е фрлена во нова улога како американска љубимка - легендарната „божица на светлоста, позната по својата смела и огромна харизма. Сепак, и покрај нејзината светска слава, нејзината верба во флерт со опасноста и во тоа да се застане како своја, храбра жена, никогаш се нема променето.

Слики

АмелијаАмелијаАмелијаАмелијаАмелијаАмелијаАмелијаАмелијаАмелијаАмелија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мост на реката Квај (1957)

  понеделник
  image
  Филмот се занимава со британски заробеници во Втората светска војна, на кои им е наредено да изградат мост, преку кој ќе поминува линијата Бурма-Тајланд....
 • Национално богатство (2004)

  понеделник
  image
  Од Џери Брукхајмер, продуцентот на „Пиратите од Карибите“ и од Џон Туртелтауб, режисер на „Феномен“, пристигнува „Национално богатство“, возбудлива авантура со...
 • Дива река (1994)

  понеделник
  image
  Експерт за сплаварење по диви води го води семејството на патување по реката за роденденот на синот. Неочекувана средба ја претвора семејната забава во терор и ги...
 • Декамерон: Територијата на Девиците (2007)

  понеделник
  image
  Филмот ги прикажува љубовните јадови на младите Фиренчани во италијанскиот селски крај додека чумата го пустоши нивниот град.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.