poster

Rose Marie

Rose Marie (1954)

Режисер: Mervyn LeRoy

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 6.4/10
(200 гласови)

СОДРЖИНА

Tomboy Rose Marie Lemaitre, the orphaned ward of Mountie Mike Malone, falls in love with him, and he with her. But when she goes to "learn to be a lady", she meets outlaw trapper James Duval, who also falls in love with her. But Duval is in a dispute with the local Native American chief Black Eagle, and soon Black Eagle is murdered.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Грдиот којот (2000)

  image
  Секси романтична комедија о девојци која доѓе у Њујорк да би писала песме. Запосли се у ноќном клубу "Ружни којот" који је тек постао популаран и где ради екипа...
 • Писма за Јулија (2010)

  image
  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се...
 • Магарето, љубовникот и јас (2020)

  image
  Антоанет (Лоре Калами), наставничка во училиште, се радува на одамна испланираниот летен одмор со нејзиниот таен љубовник Владимир (Бенџамин Лаверн), татко на...
 • Свинг парада (1946)

  image
  Керол Лоренс (Гејл Сторм), амбициозна пејачка, заминува во нов ноќен клуб во сопственост на Дени Ворен (Фил Реган), чиј татко Даниел Ворен (Расел Хикс) не ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.