рејтинг: 5.0/10
Оценка на корисникот: 7/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Необично њујоршко семејство мора да се справи со сомнежите во животот, врските и непредвидливата љубов. Петунија ги прекројува животите на браќата Чарли, Адријан и Мајкал, кои мораат да забораваат се што ги учеле нивните родители, психоаналитичари.

Слики

ПетунијаПетунијаПетунијаПетунијаПетунијаПетунијаПетунијаПетунија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Оркестар (1996)

  image
  Затворањето на еден локален рудник за јаглен значи и загуба на голем број работни места, како и крај на селскиот дувачки оркестар. На водачот на оркестарот му е...
 • Ванбрачна путовања (1988)

  image
  Прича о младом и амбициозном асистенту Тугомиру Принципу који, оптереќен проблемима и заљубљен у Анабелу, одлази у војску. Тамо упознаје нову љубав, али се ипак...
 • Појадок кај Тифани (1961)

  image
  Одри Хепберн ја воодушевува публиката како безгрижната девојка Холи која низ Менхетен го бара милионерот од соништата за да се омажи. Џорџ Пепард го игра младиот...
 • Аталанта (1934)

  image
  Јеан (Ј. Дастé), власник ријечног брода Аталанта, ожени Јулиетте (Д. Парло), кќи сељака из Оисе. Она у томе види свој спас, односно, могуќност за коначни бијег из...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.