СОДРЖИНА

„Прислужници“ е елегантен акциски трилер за одмаздата, семејството и потрагата по правда. Во сржта на филмот е една љубовна приказна, каде границата помеѓу доброто и злото е замаглена и секој носи во себе смртоносна тајна. Данте, Луис и Перфекто Мендоза се браќа раздвоени откако ги губат родителите во една трагична несреќа пред многу години. Сега, како возрасни, тие повторно се здружуваат и повторно ги градат своите животи. Но, кога најстариот, Луис – кој има станато пастор- е убиен на улица, двајцата браќа се заколнуваат дека ќе остават сѐ и ќе бараат одмазда. Селест Сантана е детективка на њујоршката политика. И таа има нерасчистени сметки. Пред многу години, една група одметници, наречена „Прислужници“ пред нејзините очи го има убиено нејзиниот татко, кој бил полицаец. А сега, по тринаесет години, тие повторно почнуваат да убиваат – но, овој пат таа може да стори нешто во врска со тоа. Со помош од нејзиниот партнер, детектив Бруно, кој е полициски ветеран и има работено со нејзиниот татко, Селест ја следи трагата на убијците. Единствениот проблем е што таа несвесно се вљубува во својот непријател и тукушто ќе ја открие вистинската тајна за смртта на нејзиниот татко. Кога сите оружја се вадат, таа ќе мора да донесе тежок избор за начинот на кој се задоволува правдата.

Слики

ПрислужнициПрислужнициПрислужнициПрислужнициПрислужнициПрислужнициПрислужнициПрислужнициПрислужнициПрислужнициПрислужнициПрислужнициПрислужници

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кум 3 (1990)

  четврток
  image
  Во последниот дел од трилогијата „Кум“, остарениот дон Мајкл Корлеоне (Ал Пачино) се обидува да го легализира мафијашкиот бизнис и да се покае за минатите...
 • Убица у мени (2010)

  четврток
  image
  Филм "Убица у мени" (Тхе Киллер Инсиде Ме, 2010) Мајкла Винтерботома говори о привлачном, шармантном и повученом заменику шерифа из малог града, Луу Форду....
 • Ништо освен вистината (2008)

  четврток
  image
  Вашингтонската политичка новинарка Рејчел Армстронг пишува за владин скандал во кој открива име на агент на ЦИА. Кога владиниот обвинител бара да го открие...
 • На погрешен пат (2015)

  петок
  image
  Четворица млади момчиња влегуваат во ризична инвестиција, која ги води во конфликт со мафијата.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.