рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 3.7/10
(30 гласови)

СОДРЖИНА

Кога Патриција Реџијани, аутсајдер со скромно потекло, се мажи со член од семејството Гучи, нејзината амбиција почнува да го разоткрива семејното наследство и предизвикува непромислена спирала на предавство, декаденција, одмазда и на крајот... убиство.
„Куќата на Гучи“ е инспириран од шокантната вистинска приказна за семејството зад италијанската модна империја. Кога Патриција Реџијани (Лејди Гага), аутсајдер со скромно потекло, се мажи за член на семејството Гучи, нејзината нескротлива амбиција почнува да го разоткрива семејното наследство и предизвикува непромислена спирала на предавство, декаденција, одмазда и на крајот... убиство.

Слики

Куќата ГучиКуќата Гучи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кум 2 (1974)

  image
  Продолжението на сагата за семејството Корлеоне го прикажува животот на младиот Вито во Сицилија и во Њујорк во 1910-тите, а го следи и Мајкл во 1950-тите додека...
 • Булевар Лондон (2010)

  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
 • Си било еднаш во Америка (1984)

  image
  Ова е приказна во која се следат судбините на четири пријатели од детството во старата еврејска четврт во Њујорк, до нивната зрелост како озлогласени гангстери во...
 • ЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРY (2004)

  image
  Италијански филм које се фокусира на живот једанастогодишњака који одраста у Напуљу, окружен криминалом и сиромаштвом. "Прича о деци" је фокусирана на живот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.