рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

„Сите светци на мафијата“ е долгоочекуваниот филм претходник на одличната и наградувана драмска серија на ХБО „Сопранови“. Младиот Ентони Сопрано расте во еден од најтурбулентните периоди во историјата на Њуарк, станувајќи маж токму кога ривалите гангстери почнуваат да доживуваат подем и го предизвикуваат моќното мафијашко семејство ДиМео, кое го држи расно поделениот град. Наоѓајќи се во променливи времиња, тој го идеологизира својот вујко Дики Молтисанти, кој се мачи да се справи со личните и професионалните одговорности - и чие влијание врз внук му ќе помогне обичниот тинејџер да прерасне во семоќен мафијашки шеф кого подоцна ќе го запознаеме како Тони Сопрано.

Слики

Сите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Парфем: Приказна за еден убиец (2006)

  денес
  image
  Со својот неверојатен талент за препознавање мириси, Жан-Баптист Гренује (Бен Вишо) е еден од најдобрите француски парфимери во 18. век. Тој станува опседнат да...
 • Обмана (2008)

  денес
  image
  Али, афера са заносном и мистериозном девојком коју Џонатан зна само по првом слову имена - С. отвориќе му још један нови свет какав није никада замишљао - свет...
 • Мајкл Клејтон (2007)

  денес
  image
  Џорџ Клуни елитни њујоршки адвокат који је меѓу колегама познат као „домар“ јер веќ петнаест година ради из сенке, решавајуќи приватне проблеме богатих клијената....
 • Телефонска говорница (2002)

  денес
  image
  ТЕЛЕФОНСКА ГОВОРНИЦА е филм за она што се случува кога одговарате на телефонска говорница, а гласот од другата страна ви кажува дека ако ја затворите телефонската...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.