рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

„Сите светци на мафијата“ е долгоочекуваниот филм претходник на одличната и наградувана драмска серија на ХБО „Сопранови“. Младиот Ентони Сопрано расте во еден од најтурбулентните периоди во историјата на Њуарк, станувајќи маж токму кога ривалите гангстери почнуваат да доживуваат подем и го предизвикуваат моќното мафијашко семејство ДиМео, кое го држи расно поделениот град. Наоѓајќи се во променливи времиња, тој го идеологизира својот вујко Дики Молтисанти, кој се мачи да се справи со личните и професионалните одговорности - и чие влијание врз внук му ќе помогне обичниот тинејџер да прерасне во семоќен мафијашки шеф кого подоцна ќе го запознаеме како Тони Сопрано.

Слики

Сите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијатаСите светци на мафијата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Валкана игра (2000)

  image
  Дакота Смит е искусен полицаец со проблем: убиен му е партнерот, а за тоа се одговорни корумпирани полицајци. Низ истрагата се открива корупција на ниво на цело...
 • Евтини приказни (1994)

  image
  Животите на двајца платени убијци на мафијата, боксер, сопруга на гангстер и двајца ситни бандити се испреплетува во четири приказни за насилство и искупување.
 • Тхе Падре (2018)

  image
  It tells the story of the Padre (Roth), a small-time con man on the run from his dogged pursuers, U.S. Court Justice Nemes (Nolte) and local police officer Gaspar...
 • Човек од доверба (2018)

  image
  Приказна за Бери Минков, млад харизматичен бизнисмен кој станува богат директор и доаѓа до самиот врв со помош на лаги, измами и кражби.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.