рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.24/10
(21 глас)

СОДРЖИНА

Британка која живее во Италија го зема законот во свои раце откако полицијата ги игнорира нејзините повици за апсење на човекот виновен за смртта на нејзиниот маж и се затекува себеси не само уапсена за убиство туку и вљубена во полицаец.
Филипа (Кејт Бланшет) е учителка од Британија која живее во Италија, чиј маж бил жртва на предозирање со дрога, исто како и неколку нејзини ученици. Марко Вендиче е моќен локален дилер кој ја продал дрогата што го убила мажот на Филипа, исто како и неколку локални тинејџер. Згрозена од неможноста на полицијата да го донесе Вендиче до правда, Филипа ја презема правдата во сопствени раце, поставувајќи бомба наменета да го убие дилерот. Но, планот на Филипа тргнува наопаку, па бомбата убива четворица невини луѓе. Филипа е уапсена и донесена во станица за распит. Бидејќи англискиот ѝ е поблизок од италијанскиот, Филипа бара преведувач, па така повеќејазичниот полицаец Филипо (Џовани Рибизи) е донесен да служи како преведувач. Филипо се вљубува во Филипа, и со негова помош таа бега и се крие, но сепак, и покрај каењето за загубата на четири животи од бомбата, таа сè уште е решена Вендиче да умре.

Слики

РајРајРајРајРајРајРајРајРајРајРајРај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мерка на одмаздата (2009)

  понеделник
  image
  Колин е скршен поради веста за неверството на неговата сопруга, а неговите пријатели решаваат да му помогнат. Тие го киднапираат младиот љубовник и го држат во...
 • Злочин на високом нивоу (2002)

  понеделник
  image
  После још једне добијене судске парнице, младој адвокатици Клер чини да је цео свет њен. Удата је за згодног и пожртвованог Тома, каријера јој напредује, а...
 • Убиство на подмукао и свиреп начин из ниских побуда (1969)

  понеделник
  image
  Убиство извршено у центру Београда послужило је новинару да попуни рубрику. Али кад милиција ухапси и оптужи, по његовом мишљењу невиног човека, он се умеша у...
 • Дивјак (2019)

  понеделник
  image
  Инспириран од вистинските приказни за уличните банди во Нов Зеланд низ 30 години, „Дивјак“ следи еден од основачите, Дени, во три клучни моменти од неговиот живот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.