СОДРЖИНА

Во 1962 година Калвин Вебер е брилијантен но параноичен научник кој живее со својата жена Хелен,во Лос Анџелес. Среде кубанската проектилска криза, еден авион се урнува во дворот на Вебер. Мислејќи дека експлозијата е нуклеарен напад, Веберови се преселуваат во нивното засолниште за да почекаат да исчезнат последиците од радијацијата. Во засолништето, Калвин и Хелен го зачнале и го одгледале нивниот син Адам. По 35 години, Адам е пратен на површината за да земе резерви и да си најде сопруга, по можност некоја фина девојка која не е мутантка и со која ќе може одново да го насели светот. Адам е пратен да талка низ море од супермаркети и книжарници со порнографска литература, но наскоро го маѓепсува Ив Рустиков, опасна, цинична и интелигентна жена која пораснала во лошите делови на Лос Анџелес и која не верува баш многу во љубовта. Адам е целосно изгубен во надворешниот свет, па бара помош од Ив за да се снајде и да ги најде резервите што ги има на списокот.

Слики

Експлозија од минатотоЕксплозија од минатотоЕксплозија од минатотоЕксплозија од минатотоЕксплозија од минатотоЕксплозија од минатотоЕксплозија од минатото

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дадилката Мак-Фи (2005)

  денес
  image
  Во оваа извртено шармантна приказна, Ема Томпсон игра мистериозна жена со специјални моќи која влегува во домаќинството на вдовецот г. Браун (Колин Фирт) и се...
 • Бели риби (2004)

  денес
  image
  Двајца отфрлени ФБИ-агенти работат во тајност на спречувањето на киднапирањето на сестрите Вилсон, наследнички на хотел.
 • Wалкинг он Сунсхине (2014)

  денес
  image
  Радња ове неодољиве романтичне комедије смештена је у идиличном обалском месту јужне Италије у коме су у току припреме за венчање Енглескиње Мед и наочитог...
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  денес
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.