СОДРЖИНА

Чувена дечија прича оживеќе у овом играном филму са одличном глумачком екипом. Френ Арбл је девојчица која одраста на породичној фарми. Када им се једнога дана опраси крмача, Френ се везује за једно прасенце и убеѓује оца да га задржи као љубимца. Прасенце по имену Вилбур спријатељује се са Ферн, али када одрасте они га поклањају Хомеру, комшији фармеру. Ферн и даље може да посеќује Вилбура, али ускоро им обома постаје јасно да прасиќи имају кратак животни век на фарми и да ќе, уколико се не догоди неко чудо, Вилбур сасвим сигурно постати нечија вечера. У помоќ ќе им прискочити Шарлот, паук који смишља савршен план спаси Вилбура.

Слики

Шарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежаШарлотина мрежа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ноќ во музејот 2 (2009)

  image
  Падна ноќ над Смитсоновиот институт во Вашингтон. Водичите се веќе дома, светлата се изгасени, учениците се веќе во кревет... Сепак, се подготвува нешто...
 • Мали чудовишта (1989)

  image
  Момче открива неверојатен и страшен свет на чудовишта под својот кревет.
 • Заборавениот принц (2020)

  image
  Омар Си, ѕвездата на филмовите „Недопирливите“ и „Самба“, ја игра главната улога во новата авантуристичка комедија на прочуениот режисер Мишел Азанависиус. Сè...
 • Мечето Падингтон (2014)

  image
  Филмот „Падингтон“ ги следи комичните авантури на младиот перуански мечок кој патува во Лондон во потрага по дом. Изгубен и осамен на станицата Падингтон, тој...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.