poster

Сирано

Cyrano (2021)

романса, драма, мјузикл | Обединетото Кралство
Режисер: Joe Wright

Оценка на корисникот: 8.4/10
(65 гласови)

СОДРЖИНА

Во ова презамислување на безвременската приказна за еден трогателен љубовен триаголник, човек пред своето време, Сирано де Бержерак (Питер Динклејџ) блеска, без разлика дали со жестока игра на зборови при вербална шета или со брилијантна игра на мечеви во дуел. Но убеден дека неговиот изглед го прави недостоен за љубовта на посветената пријателка, проѕирната Роксана (Хејли Бенет), Сирано допрва треба да ги изјави своите чувства кон неа - а Роксана се вљубила, на прв поглед, во Кристијан (Келвин Харисон, Јуниор).

Слики

Сирано

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мулен Руж! (2001)

  image
  Идеалистот Кристијан е привлечен во мрачното и фантастично подземје на парискиот ноќен клуб „Мулен руж“. Во овој темен и гламурозен рај на ноќниот живот, поетот...
 • Кирија (2005)

  image
  Револуционерната рок-опера „Кирија“ раскажува приказната за група боеми кои се борат за егзистенција во њујоршкиот Ист Вилиџ. Овие пријатели се во потрага по...
 • Бурлеска (2010)

  image
  Ели (Кристина Агилера) е девојка од едно мало гратче, со прекрасен глас, која бега од тешкотиите и несигурната иднина, во Лос Анџелес, следејќи го својот сон....
 • Париз 36 (2008)

  image
  Пролет е 1936 година. Париз е во состојба на несигурност со оглед на сè поголемиот раст на Третиот рајх. Иако досега овие работи не го интересираат Жермен, кој...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.