рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

Ирена е петнаесетгодишна девојка која живее во центар за малолетни престапници. Таа штотуку забременила и е решена да го промени својот живот со помош на Хавиер, воспитувач во центарот. Хавиер ѝ нуди тајно да живее со него и неговата сопруга Адела во куќата што ја имаат на едно зафрлено место во планините каде што може да се скрие и без проблеми да ја помине бременоста. Единствениот услов е да се согласи да им го даде бебето што го носи во утробата. Овој слаб договор ќе биде доведен во опасност кога Ирена ќе почне да чувствува дека животот што расте во неа ѝ припаѓа нејзе.

Слики

ЌеркатаЌеркатаЌеркатаЌеркатаЌеркатаЌеркатаЌеркатаЌеркатаЌерката

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сторм (2017)

  вторник
  image
  „Сторм се одвива во 16 век, за време на реформацијата, кога слободата на говорот била под закана во Европа. Филмот ја раскажува приказната за Сторм, 12-годишниот...
 • Градот Ембер (2008)

  вторник
  image
  Со генерации, жителите на градот Ембер живееле во прекрасен, осветлен свет, но одеднаш се расипува нивниот моќен генератор.
 • Мостот за Терабитија (2007)

  вторник
  image
  Од „Волт Дизни Пикчрс“ и од „Волден Медија“ ни доаѓа „Мостот за Терабитија“, возбудлива и трогателна фантастична авантура за моќта на имагинацијата и за магијата...
 • Година прва (2009)

  вторник
  image
  Кога двајца мрзеливи ловџии-собирачи ќе ги избркаат од примитивното село, тие тргаат на незаборавно патување по стариот свет.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.