рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.84/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу се шират гласини за романтичната слобода на Олив, а таа го прифаќа вниманието.
Девицата Олив се чувствува анонимно во средното училиште каде учи. Нејзината најдобра пријателка, Рианон ја кани да го мине викендот со нејзиното семејство. Олив лаже и вели дека ќе има состанок со еден непостоечки факултетски студент. Следниот понеделник, Рианон оди во тоалетот со Олив и ја прашува каква ѝ била средбата, а Олив лаже, велејќи дека ја изгубила невиноста. Сепак, еден соученик го слуша нивниот разговор и шири гласина за промискуитетноста на Олив. Олив станува злогласна ученичка. Таа ја открива вистината на својот пријател Брендон кој е хомосексуалец кого го малтретираат на училиште, предлагајќи му и тој да лаже дека спиел со девојка. Брендон бара од Олив да му помогне и таа лаже дека имала секс со него на една забава. Потоа и другите отфрлени момчиња ѝ плаќаат на Олив за да го подобрат својот имиџ за сметка на реномето на Олив. Кога Олив губи контрола врз ситуацијата, потребно ѝ е да заземе став за да го промени тоа.

Слики

Девојка на лош гласДевојка на лош гласДевојка на лош гласДевојка на лош гласДевојка на лош гласДевојка на лош гласДевојка на лош гласДевојка на лош гласДевојка на лош гласДевојка на лош глас

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • A Nice Girl Like You (2020)

  денес
  image
  "A Nice Girl Like You" is a romantic-comedy film starring award-winning actresses Lucy Hale (Pretty Little Liars, Truth or Dare), Mindy Cohn (Consequences, The...
 • Холограм за краља (2016)

  денес
  image
  Остао је без посла, жена га је оставила и не може да плати школарину својој ќерки. Алан Клеј (54) полаже све своје наде у „Економски град краља Абдуле, бљештаву и...
 • Бели риби (2004)

  денес
  image
  Двајца отфрлени ФБИ-агенти работат во тајност на спречувањето на киднапирањето на сестрите Вилсон, наследнички на хотел.
 • Вукодлак меѓу нама (2021)

  денес
  image
  Због несугласица око гасовода град Биверфилд је подељен. Током снежне олује, становници Биверфилда остају зараобљени у локалној гостионици. Нови суграѓани Фин...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.