poster

Страв

Strah (2020)

драма, романса | Бугарија
Режисер: Ivaylo Hristov
Cinemax 2 | Утре | 23:45

рејтинг: 7.2/10

СОДРЖИНА

Поставен во бугарско село близу турската граница, „Страв“ се фокусира на вдовицата Светла која среќава африкански мигрант додека лови во шумата. Таа го вдомува додека тој го планира патувањето до Германија, и тоа го менува нејзиниот живот.

Слики

Страв

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Далеку од рајот (2002)

  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Црна орхидеја (1958)

  image
  Романтична драма. Росе Бианцо (С. Лорен) остала је удовица након што су јој гангстери убили мужа. Сада сате проводи израѓујуќи умјетно цвијеќе да заради за себе и...
 • Пријатељице (1955)

  image
  Млада Цлелиа враќа се из Рима у родни град Торино гдје намјерава отворити модни салон. У Торину се почиње дружити с Росеттом и њезине три богате пријатељице......
 • Седум души (2008)

  image
  Номинираниот за „Оскар“, Вил Смит игра во оваа моќна драма за емоционалната приказна на еден човек кој ќе им ги промени животите на седум непознати луѓе, во која...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.