Ivaylo Hristov

actor

Роденден: 1955

Актерот:

 1. ...
  Kiril Hristov
 2. 2. Жеѓ (2015), филм
  ...
  The Father of The Boy
 3. 3. Страв (2020), филм
  ...
  Cart Driver
 4. ...
  Daskala / The Teacher

Режисер:

 1. 1. Лузери (2015), филм
 2. 2. Страв (2020), филм

Сцеарист:

 1. 1. Лузери (2015), филм
 2. 2. Страв (2020), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.