poster

Никогаш не бакнувај маж во божиќен џемпер

Never Kiss a Man in a Christmas Sweater (2020)

Режисер: Allan Harmon

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 1/10

СОДРЖИНА

Самохраната мајка Меги се соочува со Божиќ сама сѐ додека не се појави Лукас во нејзиниот живот како неочекуван гостин. Во текот на празниците двајцата наоѓаат комфор во новото пријателство – врска што расте и наскоро доведува до романса.
За самохраната мајка Меги О’Донел (Ешли Вилијамс), Божиќ секогаш бил семејна пригода, но оваа година, нејзината ќерка Елен е кај татко ѝ за празниците, па Меги првпат се соочува со Божиќ сама. Така е сѐ додека буквално не се судри со Лукас Кавели (Нијал Метер) на паркинг на продавница за елки. Желна да надомести, Меги му понудува на Лукас да преспие во гостинската куќарка за да се соземе. Заедно, се соочуваат со Божиќ со меѓусебна поддршка, и во тек на празниците двајцата наоѓаат утеха во новото пријателство – врска што расте и наскоро доведува до романса.

Слики

Никогаш не бакнувај маж во божиќен џемперНикогаш не бакнувај маж во божиќен џемперНикогаш не бакнувај маж во божиќен џемперНикогаш не бакнувај маж во божиќен џемпер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубавни тонови (2019)

  петок
  image
  Маггие ради на вјенчању као фотографкиња те наилази на бившу љубав. Њихов је однос напет све док се не сјете како добро пјевају заједно.
 • Рипче (2020)

  петок
  image
  Замислете да се разбудите во свет каде што започнала пандемија која предизвикува жртвите да ја загубат меморијата. Замислете да се разбудите и да не се сеќавате...
 • Љубав и Сунашце (2019)

  петок
  image
  Искре фрцају на све стране након што се војник Јаке врати по својег пса којег је чувала несретно заљубљена Аллy.
 • Господин прави (2002)

  денес
  image
  Јонатхан 'Јацк' Харрис (Давид Цхарвет) је конобар који се нада да ќе покренути новине имена 'Тхе Трибеца Тимес', назване по дијелу Манхаттана у којем живи. Бореќи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.