рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 7/10

СОДРЖИНА

Пристигнувајќи во нов град со татко му, Џим, надарено 11-годишно момче, учествува во научен натпревар со новата соученичка Ема. Следејќи го сонот на татко му да оди во вселената, Џим ја убедува тајно да изградат воздушен балон.
На само 11 години, Џим е надарено дете со пасија за вселената и науката. Пристигнувајќи во нов град со татко му, Џим, надарено 11-годишно момче треба да учествува во натпревар за млади научници со неговата нова соученичка Ема, чувствително и дискретно девојче. И покрај нејзината несогласност, Џим ја убедува тајно да изградат вистински воздушен балон. Оваа потреба доаѓа од татко му Греам, астрофизичар кој треба наскоро да оди на мисија во вселената. Откако мајка му починува, овој проект му е многу важен на Џим. Но кога дознава дека Греам се откажал без да му каже, неговиот свет се руши. Натпреварот се претвора во опсесија и Џим сака да докаже дека не е како татко му и дека тој нема да се откаже. Џим ја притиска Ема и ја вовлекува во авантура којашто ќе ги зближи.

Слики

Малиот астронаутМалиот астронаутМалиот астронаутМалиот астронаутМалиот астронаутМалиот астронаут

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пепелашка (2015)

  сабота
  image
  И покрај тоа што маќеата (Кејт Бланшет) и полусестрите ја малтретираат, веселата Ела (Лили Џејмс) решава да ја земе судбината во своите раце. Ќе гледаме и еден...
 • Кекецове смицалице (1968)

  недела
  image
  Храбри Кекец уз помоќ својих старих пријатеља, Мојце, Брицеља и Рожле опет одољева окрутном и дивљем ловацу Беданцу. У треќем филму о Кекецу, главни лик се...
 • Капетан Кид (1945)

  недела
  image
  Чувени пират из 17. века успева да убеди енглеског краља Вилијама ИИИ да га прогласи заштитником брода "ризнице" непроцењиве вредности. У томе Капетан Кид види...
 • Des Kaisers neue Kleider (2010)

  денес
  image
  Penniless but crafty and daring young Jakob leaves his impoverished town to the land of Emperor Friedhelm, who spends more then his treasury can afford on daily...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.