СОДРЖИНА

Овој филм ја претставува авантурата на Бела, куче кое оди на епско патување кон дома откако е разделено од својот сопственик. Патем ја поминува дивината на Колрадо и запознава еден куп нови пријатели.
Како кутре, Бела се нашла во рацете на младиот Лукас кој ѝ го дал нејзиното име. Кога Бела е разделена од Лукас, таа наскоро тргнува на епско патување за да го најде својот сакан сопственик. Патем ова изгубено, но енергично куче запознава еден куп нови пријатели и успева да ја врати радоста во нивните животи.

Слики

Враќањето на кучетоВраќањето на кучетоВраќањето на кучетоВраќањето на кучетоВраќањето на кучетоВраќањето на кучетоВраќањето на кучетоВраќањето на кучетоВраќањето на кучетоВраќањето на кучетоВраќањето на кучетоВраќањето на кучетоВраќањето на кучето

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Легенда о Лонгвуду (2014)

  image
  Када се 12-годишња Мики Милер пресели из Њујорска у Ирску, ускоро открива везу измеѓу себе и 300-годишње легенде о тајанственом Црном витезу, који редовно опседа...
 • Повик на дивината (2009)

  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
 • Хајди (2015)

  image
  Омилената приказна за Хајди пристигнува и на големите екрани! Со повеќе од десет милиони продадени книги широко во светот, преведена на повеќе од десет јазици,...
 • Ослободете го Вили 2 (1995)

  image
  Џеси је сада тинејџер, уклопио се коначно у нову породицу и веќ баца око на девојчице. И не сања да ќе поново срести Вилија. Али, за време крстарења по Пацифику,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.