poster

Хајди

Heidi (2015)

акција, семејни, драма, авантуристички | Германија, Швајцарија, Јужна Африка
Режисер: Alain Gsponer
FilmBox Extra RS | 17.2.23 | 06:40

Оценка на корисникот: 8.5/10
(158 гласови)

СОДРЖИНА

Омилената приказна за Хајди пристигнува и на големите екрани! Со повеќе од десет милиони продадени книги широко во светот, преведена на повеќе од десет јазици, Хајди веќе е светска ѕвезда. Нежна приказна за детството и пријателството за целото семејство.

Слики

ХајдиХајдиХајдиХајдиХајдиХајдиХајдиХајдиХајдиХајдиХајдиХајдиХајдиХајдиХајди

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Remi, Nobody's Boy (2018)

  image
  The adventures of the young Rémi, an orphan, collected by the gentle Madam Barberin. At the age of 10 years, he is snatched from his adoptive mother and entrusted...
 • Повик на дивината (2009)

  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
 • Nxënësit e klasës sime (1984)

  image
  The life of high school friends and the struggle they handle during their time as teenagers.
 • Робинзон Крусо (1997)

  image
  Робинзон Крусо е единствениот преживеан во една поморска несреќа, па сам мора да се снаоѓа на еден ненаселен тропски остров. Наскоро открива дека едно локално...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.