СОДРЖИНА

Габриел и Елиас су браќа који након очеве смрти дознају да су посвојени. Упознају обитељ за коју дотад нису знали и откривају непознате детаље о себи и својим роѓацима...
На Филмском фестивалу у Аустину, 2015., Андерс Тхомас Јенсен је освојио награду за најбољег редатеља комедије; у Монте Царле добио је награда жирија за најбољег редатеља; на Меѓународном фестивалу фантастичног филма у Неуцхâтелу 2015. награду Сребрни Мéлиèс за најбољи еуропски фантастични играни филм; у Сарасоти 2016. награда жирија за најбољи наративни филм итд.

Слики

MaywinMaywinМушкарци и кокошиМушкарци и кокошиМушкарци и кокоши

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вечна убавина (2019)

  денес
  image
  По катастрофалниот свадбен ден, Џејн добива нервен слом кој води до дијагноза на параноидна шизофренија. Кога нејзиното бесчувствително семејство не ја поддржува,...
 • Љубав је све што нам је потребно (2012)

  денес
  image
  Филип (Броснан) Енглез, који живи у Данској, је усамљени, средовечни удовац. Има и ќерку, са којом нема малтене никакав однос. Ида (Дирхолм) је Данкиња, фризерка,...
 • Потрага по среќа (2009)

  денес
  image
  Урнебесна комедија, во која една амбициозна девојка доаѓа во Холивуд, полна со идеали. Ќе дипломира на филмската академија како една од најдобрите студенти, ќе...
 • Надежна млада актерка (2000)

  денес
  image
  Ивон Ранс е елегантен господин во средни години со совршен стил. Тој е создаден да биде фризер и во својата родна Бретања ги освојува срцата на постарите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.