СОДРЖИНА

Кога Лејла, на свадбата на сестра ѝ Аманда дознава дека Аманда е бремена, таа веднаш ја открива тајната. Додека гостите се весели, Аманда е загрижена за својата кариера, а Лејла за својата плодност. Лејла си поставува цел: да забремени!
Кога Лејла, на свадбата на сестра ѝ Аманда дознава дека Аманда е бремена, таа веднаш ја открива внимателно чуваната тајна. Додека гостите се весели, Аманда е загрижена за својата кариера, а Лејла за својата плодност. Во напад на паника, таа си задава една цел: да забремени! Така, заедно со својата пријателка Софи се впушта во ноќниот живот. Софи е повеќе загрижена со барањето дадилки и веројатно нема да ѝ ги украде момчињата. „Женски приказни“ е неконвенционална, современа комедија за сите незгоди низ кои поминуваат трите триесетгодишни пријателки справувајќи се со притисоците на општеството кое се фокусира на деца, кариери и меѓусебни односи.

Слики

Женски приказниЖенски приказниЖенски приказниЖенски приказниЖенски приказниЖенски приказниЖенски приказни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Stolat në park (1988)

  image
 • Приправници (2013)

  image
  Двајца продажни агенти, чии кариери се загрозени од дигиталното време, успеваат да стигнат до еден посакуван стаж во „Гугл“, каде се натпреваруваат против група...
 • Барб и Стар на пат за Виста дел Мар (2021)

  image
  Најдобрите другарки Барб и Стар, за прв пат во својот живот решаваат да го напуштат својот мал град и да тргнат на авантурата на нивниот живот во Виста дел Мар.
 • Девојка што ветува (2012)

  image
  Ајмоџин е пропадната писателка од Њујорк, која не се снаоѓа во животот. Откако ќе ѝ пропаднат и кариерата и врската, таа ќе биде присилена да се врати дома, во Њу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.