poster

Подобрата половина

The Better Half (2015)

Режисер: Michael Winnick

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.6/10

СОДРЖИНА

Калиста Рајан едно утро сфаќа дека можеби не била најдобрата мајка и сопруга, онаква каква што можела да биде. Нејзините деца тинејџери трпат насилство од врсниците во локалното средно училиште. Во голема мера го игнорира сопругот, па тој почнува да се интересира за убавата нова колешка на работа. Таа ужива да наредува, себична е и крајно неподнослива. Но, за нејзина среќа, Калиста се буди во задгробниот живот - и таму очигледно некој верува во втора шанса! Душата на Калиста ќе заврши во чистилиште поради чудна незгода при вежбање. Таму ги запознава својот ангел чувар, Даниел, и забавната, арогантна и безгрижна верзија на самата себе, Кали - својата подобра половина! Тие добиваат 48 часа да се вратат на Земјата и да го решат нередот што Калиста го создала во своето семејство. Ако успеат, ќе станат една душа и ќе одат во вечниот рај. Но, ако не успеат...

Слики

Подобрата половинаПодобрата половинаПодобрата половинаПодобрата половинаПодобрата половинаПодобрата половина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аквамарин (2006)

  image
  Непосредно након велике олује, чини се као да је пола океана завршило у базену клуба на плажи. Две тинејџерке, Халеy и Цлаире у базену проналазе сирену...
 • Када би само... (2004)

  image
  Волео ју је као да сутра не постоји.
 • Урочената Ела (2004)

  image
  Фантастична комедија според познатиот роман на Гејл Карсон Левин за Ела која се обидува да се ослободи од мистериозен урок фрлен врз неа кога се родила. Во...
 • Камил (2008)

  image
  Откако насила ќе се земат, Сајлас и Камила ќе тргнат на свадбено патување на Нијагарините водопади. Ако им пропадне бракот, младоженецот ќе се врати во затвор....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.