poster

Љубов, венчавки и други катастрофи

Love, Weddings & Other Disasters (2020)

Режисер: Dennis Dugan

рејтинг: 5.0/10
Оценка на корисникот: 9.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Повеќеслојна романтична комедија за луѓе кои работат на свадби за да создадат совршен ден за вљубениот пар – додека нивните врски се чудни, луди и далеку од совршени. Во филмот играат Дијана Китон, Џереми Ајронс и Меги Грејс.
Ѕвездената екипа составена од Меги Грејс и Ендру Бачелор, како и оскаровците Дијана Китон и Џереми Ајронс, докажува дека понекогаш совршениот спој е создаден во лудило. Желбата на паровите да планираат најубави свадби во многу кратко време, предизвикува повеќеслојни испреплетени приказни за една необична група на ликови. Животите на неискусната планерка на свадби (Меги Греј) која го добила прекарот “Уништувач на свадби“, на надмениот доставувач на храна (Џереми Ајронс), слепата фотографка (Дијана Китон) и на туристичкиот водич кој е очаен да си ја најде својата Пепелашка (Ендру Бачелор), случајно се испреплетени создавајќи епска катастрофа во потрага по љубовта.

Слики

Љубов, венчавки и други катастрофиЉубов, венчавки и други катастрофиЉубов, венчавки и други катастрофиЉубов, венчавки и други катастрофиЉубов, венчавки и други катастрофиЉубов, венчавки и други катастрофи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Возрасна тинејџерка (2004)

  сабота
  image
  На 13-тиот роденден, единствената желба на Џена е брзо да стане постара. Кога се буди следното утро, таа има 30 години, одлична работа и убав стан. Но Џена...
 • Вулкан (2013)

  сабота
  image
  Након ерупције исландског вулкана Еyјафјаллојöкулл, сви авиони су приземљени и на пут за Грчку ваља кренути - путем. Бите то права авантура.
 • Дали сте за танц? (2004)

  сабота
  image
  Романтична комедија со Ричард Гир во главната улога на адвокат прегорен од работа кој од здодевност се запишува на часови по танц во двојки кои ќе му го сменат...
 • Диско (2008)

  сабота
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.