poster

Празниот човек

The Empty Man (2020)

криминалистички, драма, хорор, мистерија, трилер | САД, Јужна Африка, Обединетото Кралство
Режисер: David Prior

рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.17/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Откако тинејџерите од мал град од средниот Запад почнуваат мистериозно да исчезнуваат, локалните жители се сомневаат дека исчезнувањата можеби се поврзани со страшната локална легенда. Џејмс, пензиониран полицаец, почнува да истражува...
„Празниот човек“ е натприроден хорор филм исполнет со акција, напнатост и вистински терор! Откако тинејџерите од мал град од средниот Запад почнуваат мистериозно да исчезнуваат, локалните жители се сомневаат дека исчезнувањата можеби се поврзани со страшната локална легенда. Штотуку пензиониран, Џејмс Ласобмра (Џејмс Беџ Дејл), проблематичен бивш полицаец кој сè уште закрепнува од смртта на жена му и син му, почнува да ги истражува настаните што ја потресуваат заедницата. Работите одат во бизарен правец кога Ласомбра открива тајна група на окултисти кои се обидуваат да повикаат страшно мистично суштество. Набргу потоа, Ласомбра сфаќа дека неговиот и животите на луѓето во негова близина се во страшна опасност во овој неверојатно страшен филм.

Слики

Празниот човекПразниот човекПразниот човекПразниот човекПразниот човекПразниот човекПразниот човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Воќњак (2020)

  петок
  image
  Породица Дилејни се сели из великог града у тиху куќу на фарми на селу, где су г. и гѓа Дилејни одлучили да своје три ќерке тинејџерке сачувају од замки које...
 • Телефонска говорница (2002)

  петок
  image
  ТЕЛЕФОНСКА ГОВОРНИЦА е филм за она што се случува кога одговарате на телефонска говорница, а гласот од другата страна ви кажува дека ако ја затворите телефонската...
 • Мистериите на Хроникл: Погрешен човек (2019)

  петок
  image
  Најдено е тело на жена која е исчезната три години. Сопругот, ослободен поради недостиг на докази, но сега сметан за виновен, бара помош од Алекс. Додека таа го...
 • Праведно убиство (2008)

  петок
  image
  Турк (Роберт де Ниро) и Рустер (Ал Пачино) се двајца искусни детективи на њујоршката полиција и долгогодишни партнери, кои бараат сериски убиец. Серискиот убиец...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.