Planet Earth is still home to places so pure they have become precious reminders of how all the world - the ancient, timeless Earth - once looked. From the icy mountains of Denali to the aqua blue seas of Costa Rica, we witness dramas unfold among the animal inhabitants as they have since the beginning of time. Through the expertise of world-acclaimed natural history filmmakers, we experience the magic of each Living Eden as it is captured on film for future generations.

Ishte në kanal:

Nat Geo Wild  National Geographic  

REKOMANDIMET
 • Big Weekends with Gregg Wallace (2021)

  image
  The television presenter takes short stay holidays in some of Europe's best cities. Gregg not only visits some of the most popular tourist attractions in each but...
 • Një planet i përsosur (2021)

  image
  Planet Earth is perfect. Everything about our world - its size, its distance from the Sun, its spin and tilt, its moon - is perfectly suited to our existence, and...
 • Africa (2013)

  image
  Vendi më i madh i egër i botës. I vetmi vend i planetit tonë, ku natyra shpaloset me gjithë madhështinë e saj. Në këtë vend ekzistojnë shumë më tepër sesa e kemi...
 • Vendet më të shenjta në tokë (2019)

  image
  Shumë nga atraksionet më të famshme në botë, janë frymëzuar nga feja. Besimtarë nga e gjithë bota, ende dynden në këto 'vende të shenjta'. Por përse ato kanë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.