Storie attuali e storie senza tempo, storie che hanno una risonanza nazionale e storie che, pur nascendo in un contesto apparentemente marginale, fotografano la contemporaneità. "Caro Marziano", prende spunto dalle capsule del tempo: contenitori che custodiscono oggetti e informazioni, per preservarle in vista di un eventuale incontro con una civiltà aliena.

Ishte në kanal:

RAI 3  

REKOMANDIMET
 • Shekspiri parë nga aktorët (2012)

  image
  Various actors discuss Shakespeare plays. Each episode is presented by one actor and, in most cases, the actor discusses one play. However, some episodes cover...
 • Njerëz të jashtëzakonshëm (2007)

  image
 • Planeti i ngrirë (2011)

  image
  Focuses on life and the environment in both the Arctic and Antarctic.
 • Ishujt Tropikalë (2020)

  image
  Shumë larg, në mes të oqeaneve të mëdha, ndodhen ishujt tropikalë të Tokës. Këta ishuj janë shtëpia e shumë kafshëve të mrekullueshme, të cilat kanë evoluar në...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.