ЕПИЗОДА: 5 - THE LOST BOY

СОДРЖИНА

Алетиометарот ги праќа Лира и Лорек на нова патека што ги доведува до шокантна, но многу важна трага во потрагата по нејзиниот пријател Роџер и другите исчезнати деца.

Слики

Неговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјали

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мако Мермаидс (2013)

  image
  Тијеком пута на оток Мако Зац додирује воду чаробног базена у ноќи пуног мјесеца и добија реп сирене те моќ манипулирања водом. Сирену, Ниxие и Лyла, три сирене...
 • Кунг фу панда (2011)

  image
  Одбраниот војник змеј и заштитник на Долината на Мирот, пандата По е многу вешт и гладен за правда... И за кнедли. Заедно со бесната петорка, По ја брани Палатата...
 • Вучја крв (2012)

  image
  Вукорепи су дијелом људска, а дијелом вучја врста позната по изнимној брзини и наглашеним осјетилима. Одувијек живе меѓу људима, а након што уѓу у одреѓену...
 • Млади мутанти нинџа корњаче (2012)

  image
  У америчкој иначици серијала гласове Ниња корњачама дали су Сеан Астин (познат по својим улогама хобита Сама у трилогији 'Господар прстенова' те Спиелберговом хит...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.