ЕПИЗОДА: 4 - ARMOUR

СОДРЖИНА

Лира и Гиптјанците доаѓаат во Север и бараат помош од конзулот на Вештерките, аеронаутот Ли Скоресби, а бараат и оклопна мечка во служба на градот.

Слики

Неговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјалиНеговите темни материјали

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мако Мермаидс (2013)

  image
  Тијеком пута на оток Мако Зац додирује воду чаробног базена у ноќи пуног мјесеца и добија реп сирене те моќ манипулирања водом. Сирену, Ниxие и Лyла, три сирене...
 • Кунг фу панда (2011)

  image
  Одбраниот војник змеј и заштитник на Долината на Мирот, пандата По е многу вешт и гладен за правда... И за кнедли. Заедно со бесната петорка, По ја брани Палатата...
 • Вучја крв (2012)

  image
  Вукорепи су дијелом људска, а дијелом вучја врста позната по изнимној брзини и наглашеним осјетилима. Одувијек живе меѓу људима, а након што уѓу у одреѓену...
 • Млади мутанти нинџа корњаче (2012)

  image
  У америчкој иначици серијала гласове Ниња корњачама дали су Сеан Астин (познат по својим улогама хобита Сама у трилогији 'Господар прстенова' те Спиелберговом хит...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.