poster

Весници

Press (2018)

драма | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Tom Vaughan

рејтинг: 7.5/10

Дејството се одвива во динамичната британска индустрија на весници и ни ги прикажува динамичните животи и постојаните професионални дилеми на ликовите. Серијата ги следи нивните животи во кои се обидуваат да најдат рамнотежа помеѓу работата и забавата, амбицијата и интегритетот. Сето тоа е под постојан притисок од 24-часовниот светски циклус на вести и индустрија која се наоѓа во бурен период.

Се прикажува на каналите:

FTV  

Беше на каналите:

BBC First  HBO2  HBO3  

Следна епизода:

денес
10:25
Весници 1, Еп. 6
ПРЕПОРАКИ
 • БРУСКО (2013)

  недела
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Masumlar Apartmanı (2020)

  недела
  image
  Looking like a young, handsome and charismatic businessman from the outside, Han is filled with his family's painful memories and tragedy inside. After turning...
 • Лажљиво срце (2016)

  недела
  image
  Мариела Салватиерра ќе се борити како би вратила све што су јој силом узели, а уједно ќе се морати одлучити измеѓу сигурности коју јој пружа Леонардо и страсти...
 • Болнички јади (2020)

  недела
  image
  The series follows five young nurses working on the frontlines of St.Mary's hospital dedicating their lives to helping others, while figuring out how to help...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.