Прикажуавње на македонски театарски претстави, уметност која во Македонија има длабоки корени и голема богата продукција. Тука може да ги погледнете сите снимени и продуцирани претстави што не се повеќе на редовните репертоари на Македонскиот народен театар, Драмскиот театар, Народниот театар од Битола, Театар комедија, Народниот театар од Струмица, Велешкиот театар Јордан Хаџи Константинов Џинот, Театарот Војдан Чернодрински од Прилеп, Народниот театар Ацо Шопов од Штип….

Се прикажува на каналите:

Naša TV  

Следна епизода:

недела
21:35
Македонски театарски претстави - Мед. Крв., Информативни
1.2.23
23:15
Македонски театарски претстави - Мед. Крв., Информативни
8.2.23
23:15
Македонски театарски претстави - Мед. Крв., Информативни
12.2.23
21:35
Македонски театарски претстави - Мед. Крв., Информативни
ПРЕПОРАКИ
 • Судбина (2014)

  image
  С једне стране је Кахраман (Озкан Дениз), син угледне породице Јорукхан, а с друге Елиф, сиромашна девојка која ради на пољу. На први поглед се чини да њих двоје...
 • Коло среќе (2021)

  image
  Како се мења човек, а како његово окружење када се обогати преко ноќи? Прича која никога неќе оставити равнодушним “Коло среќе” коначно ќе се завртети 6....
 • Сенке Града (2017)

  image
  Derin and Ali are two people from different worlds. Derin is the daughter of a rich man, on the otherside Ali is a 28 years old boy who saw his mom being killed...
 • Милијарди (2016)

  image
  Комплексна драма о улози политике у свету њујоршких високих финансија. Изванредни магнат хеџ фондова, Боби Екс Екселрод, и дрски државни тужилац, Чак Роудс,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.