Од авторите на најпопуларните турски серии доаѓа приказната за двајца браќа поврзани со крв и разделени со љубов.Ѕвездата на најгледаната турска серија, Киванч Татлитуг, ќе ве однесе на патување кон љубовта, жртвата и страста во хит серијата
Браќата Кузеј и Гунеј се целосно спротивни - Кузеј е непредвидлив, див и секогаш подготвен за физичка пресметка и кавга, додека постариот Гунеј е мирно и срамежливо момче, одличен ученик. Нивната судбина се менува со сообраќајна несреќа со трагични последици - иако Гунај возеше автомобил, Кузеј ја презеде вината врз себе и издржа затворска казна од една година.

Се прикажува на каналите:

Kanal5  

Беше на каналите:

OBN  O Kanal  RTL  

Следна епизода:

денес
12:45
Браќата, реприза
денес
23:00
Браќата, премиера
Утре
12:45
Браќата, реприза
Утре
23:00
Браќата, премиера
четврток
12:45
Браќата, реприза
четврток
23:00
Браќата, премиера
петок
12:45
Браќата, реприза
петок
23:00
Браќата, премиера
ПРЕПОРАКИ
 • БРУСКО (2013)

  денес
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Горка земја (2018)

  денес
  image
  "Горка земља“ је прича о легендарној љубави која почиње у Истанбулу током 1970-их и наставља се у плодним земљама Цукурове у јужној Турској кроз кушње зла,...
 • Обожаватељка (2017)

  денес
  image
  La Fan tells the story of a comic, cheerful and humble woman who is a fan of a famous tv actor and by a twist of fate, she will come unexpectedly into his life...
 • Фринџ (2008)

  денес
  image
  Возбудлива, напната и со многу пресврти,извонредна и интригантна серија која истовремено ќе не одушеви и запрепасти, и која ја истражува нејасната граница помеѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.