рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.29/10
(17 гласови)

Од авторите на најпопуларните турски серии доаѓа приказната за двајца браќа поврзани со крв и разделени со љубов.Ѕвездата на најгледаната турска серија, Киванч Татлитуг, ќе ве однесе на патување кон љубовта, жртвата и страста во хит серијата
Браќата Кузеј и Гунеј се целосно спротивни - Кузеј е непредвидлив, див и секогаш подготвен за физичка пресметка и кавга, додека постариот Гунеј е мирно и срамежливо момче, одличен ученик. Нивната судбина се менува со сообраќајна несреќа со трагични последици - иако Гунај возеше автомобил, Кузеј ја презеде вината врз себе и издржа затворска казна од една година.

Се прикажува на каналите:

Kanal5  

Беше на каналите:

OBN  O Kanal  RTV Slon  RTL  

Следна епизода:

денес
17:00
Браќата, премиера
Утре
17:00
Браќата, премиера
ПРЕПОРАКИ
 • Unter Uns (1994)

  денес
  image
  Among us (UU) is a German soap opera broadcasted since 28 November 1994, Monday to Friday by RTL. Among us deals about people in the Schillerallee in Cologne,...
 • Хеликс (2014)

  денес
  image
  Напети трилер о скупини знанственика из Центра за контролу болести који отпутују у истраживачки објект опремљен најмодернијом опремом смјештен на Арктику како би...
 • Судбината на Фатмаѓул (2010)

  денес
  image
  Серија је настала адаптацијом романа Ведата Туркалија те проговара о животу невине дјевојке, њезиној великој трагедији и околини која ју не разумије. Екранизација...
 • Фринџ (2008)

  денес
  image
  Возбудлива, напната и со многу пресврти,извонредна и интригантна серија која истовремено ќе не одушеви и запрепасти, и која ја истражува нејасната граница помеѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.