poster

Staged

Staged (2020)

комедија, драма | Обединетото Кралство
Режисер: Simon Evans

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.6/10

David Tennant and Michael Sheen (playing themselves) were due to star in a production of 'Six Characters in Search of an Author' in the West End. The pandemic has put paid to that, but their director (Simon Evans - also playing himself) is determined not to let the opportunity pass him by. He knows how big a chance this is for him and turns his attention to cajoling his stars into rehearsing over the internet. All they need to do is read the first scene, but throughout the series they come up against a multitude of oppositional forces: distraction, boredom, home-schooling and their own egos.

ПРЕПОРАКИ
 • Телевизиски работи (2006)

  недела
  image
  Лиз Лемон е главна сценаристка на едно вечерно хумористично шоу. Таа уживала во својата работа до моментот кога нејзиниот нов шеф, дрскиот Џек Донахи, не наметнал...
 • Ридицулоуснесс (2011)

  недела
  image
  Водитељ емисије "Ридицулоуснесс", Роб Дирдек, проналази најсмешније аматерске видео снимке на интернету и од њих прави занимљиве и смешне емисије за сва времена....
 • Петочна вечера (2011)

  недела
  image
  Секоја петочна вечер, браќата Адам и Џони се враќаат во домот на своите родители на вечера. За нив, овој настан е неопходно маткање, неопходно е бидејќи добиваат...
 • Најди ме во Париз (2018)

  недела
  image
  Кога руската принцеза Лина Гриски, студентка на париското балетско училиште, случајно од 1905 г. патува низ времето до сегашноста, таа мора брзо да се прилагоди...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.