poster

The Owl and the Pussycat

The Owl and the Pussycat (1970)

Режисер: Herbert Ross

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10

Содржина

Owlish Felix is an unpublished writer who vents his frustrations by reporting to the super that the woman in a neighbouring flat takes the occasional payment for sex. She's Doris, more wildcat than pussycat, and when Felix's peppeing-tom-tattle-tale routine gets her kicked out of her apartment, she knocks at his door at 3 am.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • И тогаш дојде Поли (2004)

  image
  Додека е на меден месец на една рајска плажа, Ројбен Фефер, конзервативен актуар во една осигурителна компанија, ја фаќа својата сопруга Лиза Кремер како има секс...
 • Вака е на 40 (2012)

  image
  Пет години откако сценаристот и режисер Џад Апатоу нѐ запозна со Пит и Деби во „Нокаутирани, Пол Рад и Лесли Ман ги репризираат своите улоги како маж и жена кои...
 • Милијун новчиќа (2001)

  image
  Једна симпатична обитељ, тата Схерм (Б. Неwболд), мама и двоје дјеце, скачу од весеља јер је дошао тренутак да своју велику животну уштеѓевину једним дијелом...
 • На Мидлтон (2013)

  image
  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.