СОДРЖИНА

Френк Келер је усамљен, уморан полицајац који има проблема са алкохолом. Он покушава да ухвати серијског убицу за кога верује да жртве проналази преко огласа лицне природе, и да их убија док слуша песму "Море љубави".
Детектив Френк Келер је искусан полицајац с каријером дугом 20 година. Усамљен је и недостаје му бивша жена Денис, која га је оставила и отишла да живи с његовим колегом Грубером. Кад непознати убица убије своју жртву хицем у врат оставивши поруку Море љубави, Френк је задужен да води истрагу. Детектив Шерман се придружује Френку кад убица убије и другу жртву изван Менхетна.
Сазнају да су обе жртве писале поезију и објављивале је у часопису Њујорк викли. Кад се догоди и треќе убиство, Френк наговара шефа да му допусти да објави своје песме у часопису и на тај начин спроведе истрагу. Но, заљубљује се у осумњичену жену, која држи продавницу обуќе, Хелен Кругер и на тај начин угрожава истрагу.

Слики

Море на ЉубовтаМоре на ЉубовтаМоре на ЉубовтаМоре на ЉубовтаМоре на ЉубовтаМоре на ЉубовтаМоре на Љубовта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лагите кои ги кажуваме (2017)

  вторник
  image
  По смртта на својот шеф Деми, возачот Доналд има последна задача, да ги уништи сите траги од љубовницата на Деми. Некогаш помеѓу довербата и предавството, помеѓу...
 • Телефонска говорница (2002)

  среда
  image
  ТЕЛЕФОНСКА ГОВОРНИЦА е филм за она што се случува кога одговарате на телефонска говорница, а гласот од другата страна ви кажува дека ако ја затворите телефонската...
 • Виртуелен насилник (2015)

  среда
  image
  Компјутерски хакер принудува британска тинејџерка да ги извршува неговите обврски. Доколку одбие, хакерот во јавност ќе ги извади нејзините експлицитни фотографии.
 • Градот на гревот (2005)

  среда
  image
  Добре дојдовте во Син Сити. Град што ги привлекува силните. Некои го нарекуваат мрачен... бесчувствителен. Ги има и оние што го викаат дом – расипани цајкани,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.