рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.07/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

По 17 години, Барбара и Оливер Роуз сакаат развод. Проблемот е дека ниту еден од нив не сака да се раздели од нивната луксузна куќа. Започнува долга војна помеѓу сопрузите, достигнувајќи фарсични височини кои ја оставаат куќата во хаос.
Во оваа мрачна комедија, совршениот 17-годишен брак одеднаш се распаѓа и исполнетите со злоба Барбара (Кетлин Тарнер) и Оливер (Мајкл Даглас) Роуз намерно започнуваат неизмерно да си наштетуваат еден на друг. Наместо само да се разведат, тие прогласуваат војна, борејќи се до крај за огромната куќа и сите работи во неа. Дури ни пресметливото водство на адвокатот на Оливер (Дени де Вито) не може да ја сопре оваа бескомпромисно злобна двојка кога нивната огорчена битка ги праќа на неверојатно мрачна и опасна патека.

Слики

Војната на РоузовиВојната на РоузовиВојната на РоузовиВојната на Роузови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спунер (2009)

  четврток
  image
  Соочен со иселувањето од куќата на родителите на неговиот 30-ти роденден, социјално чуден тип ја сретнува девојката од неговите соништа и создава свои правила за...
 • Љубов и пријателство (2016)

  четврток
  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
 • Мрачни сенки (2012)

  четврток
  image
  Откако од страна на една отфрлена љубовница е претворен во вампир, Барнаба Колинс е закопан два века, сѐ додека не се буди во променет свет во 1972 година,...
 • Илјада зборови (2012)

  четврток
  image
  Еди Марфи е Џек Мекал, зборлест книжевен агент, кој може да склучи секаква зделка, кога било, на каков било начин. Но, по средбата со еден духовен гуру, неговиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.