СОДРЖИНА

Кад темпераментна дива Карлота изненада напусти оперску продукцију, нови власници позоришта додељују главну улогу младој Кристини. Њен чаробни наступ осваја срца публике и Фантома, који се потом посвеќује мисији да од своје штиќенице створи велику оперску звезду. Меѓутим, Кристини се удвара и богати мецена, виконт Де Шањи. То избезумљује Фантома и он поставља сцену за драматични крешендо у којем страст, љубомора и опсесивна љубав прете раздвајању љубавника до тачке без повратка.

Слики

Фантом из опереФантом из опереФантом из опереФантом из опереФантом из опереФантом из опере

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лара (2019)

  понеделник
  image
  Лара полни 60 години, и токму таа вечер, нејзиниот син има дебитантски пијано концерт. Лара му ја зацртала неговата музичка кариера. Но Лара не е добредојдена на...
 • Скапоцена (2009)

  понеделник
  image
  Кларис ’Чесната’ Џонс во младоста се соочува со незамисливи страдања. Малтретирана од страна на мајката и силувана од татка си, прераснува во бедна, гневна,...
 • Сумрак - сага: Помрачење (2008)

  понеделник
  image
  Бела Свон одувек је била мало другачија и никада се није уклапала меѓу своје вршњаке. Додуше, није ни покушавала јер умишљене и пластичне девојке из школе никада...
 • Сибир и тој (2019)

  понеделник
  image
  Двајца мажи се вљубуваат во уништен град во Сибир, Русија. Скромниот фармер Саша и полицаецот Дима имаат тешка врска. Тие се девери, сопатници при посетата на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.