СОДРЖИНА

Френк Квинлан, новинар чикашког магазина, добија писмо из кога сазнаје да се у градиќу у Ајови појавио анѓео. Он не верује у ту причу, али његов уредник помисли да би таква прича могла изазвати сензацију и шаље га да испита о чему се ради. У пратњи лепе новинарке почетнице Дороти Винтерс и још једног колеге одлази у Ајову. И стварно проналазе необичну особу која од анѓеоских својстава има само крила, а ни по чему другом не одговара уобичајеној слици о анѓелима. Анѓео Мајкл поседује много људских особина, воли ситне пороке, пиво, цигарете, а не води превише рачуна ни о личној хигијени. Мајкл их информише да у рају анѓели имају право на одреѓени број одмора на Земљи и да је он управо на одмору. Пошто је ово његов последњи одмор жели да га искористи максимално. Али најважнија особина је и даље присутна код Мајкла, он чини добра дела. Захваљујуќи њему цинични новинар Френк ќе се променити, па чак и заљубити у Дороти...

Слики

МајклМајклМајклМајклМајклМајкл

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џејк на квадрат (2013)

  четврток
  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
 • Збогум на љубовта (2003)

  четврток
  image
  Кога новинар од списание ќе се сретне со најпопуларната профеминистичка авторка со сопствена тајна агенда, почнува борба на родовите со многу пресврти, но и со...
 • Една и единствена (1999)

  четврток
  image
  Суз, која работи во клиника за убавина, се обидува да живее кул живот со нејзиниот сопруг италијанец. Се што и е потребно е нова кујна и се ќе биде совршено. Но...
 • Голфбрејкер (1996)

  четврток
  image
  Адам Сендлер го игра Хепи Гилмор, хокеар кој станува генијален играч на голф, чиј необичен пристап и чии дланки на теренот ги разбеснуваат противниците. Гилмор е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.