СОДРЖИНА

Рид ги бакнува бебето и жена му за збогум, навидум одејќи на службено патување. Но наместо облека, пакува опрема за убивање, планирајќи да се пријави во хотел, да викне придружничка и да убие случајна проститутка...
Рид (Кристофер Абот) оди на службено патување. Ги бакнува жена му и бебето за збогум, но наместо да го наполни куферот со облека, пакува четка за заби и опрема за убивање. Сè е прецизно испланирано: да се пријави во хотел и да убие неочекувана жртва. Само така ќе се ослободи од неговите нечесни импулси и ќе продолжи да биде добар сопруг и татко. Но Рид добива повеќе од тоа што се договорил со Џеки (Миа Васиковска), привлечна проститутка која доаѓа во неговата соба. Прво, се опуштаат и се загреваат, но кога има неочекуван прекин, контролата меѓу нив почнува да се губи. Дали му се причинува? Кој кого сака да го надмудри? Пред да заврши вечерта, ќе се случи трескавичен ноќен кошмар и Рид и Џеки ќе ја запечатат нивната врска со крв.

Слики

Прободување

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • 11-11-11 (2011)

  денес
  image
  Џозеф Крон, успешен американски писател и атеист, ќе посетува групна терапија за да се справи со смртта на сопругата и синот.Тој ќе се спријатели со Седи, којашто...
 • Идентитет (2003)

  денес
  image
  Една ненадејна бура во еден далечен пустински град заробува една очајничка група луѓе во еден запустен хотел. Ним им олеснува што нашле засолниште, но тоа чувство...
 • Проклетството на жената тажачка (2019)

  денес
  image
  Во Л.А. во 70-тите, Ла Јорона ја демне ноќта - и децата. Игнорирајќи го предупредувањето на една мајка осомничена за загрозување на детето, социјалната работничка...
 • Kalugjerka (2018)

  денес
  image
  Кога една млада калуѓерка умира во изолиран романски манастир, Ватикан испраќа двајца внатрешни истражители да ја откријат тајната на манастирот. Кога една млада...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.